Rejestracja
MP POWER DAY

21 listopada (wtorek), godz. 15.30,
Reduta Banku Polskiego oraz Studio Bank,
ul. Bielańska 10, Warszawa
Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu Studio Bank Pop Up Gallery:

KOBUSIŃSKI/INTYMNOŚĆ

W listopadzie w Studio Bank będzie można zobaczyć najnowszy cykl zdjęć Szymona Kobusińskiego. Fotografa, autora projektów multimedialnych i artystycznych, który pasjonuje się fotografią portretową i podwodną. W projekcie „INTYMNOŚĆ” ponownie sięga on po tą technikę, ale tym razem estetyka zdjęć jest dużo bardziej symboliczna.
 
Spokój, cisza i kameralny charakter zdjęć, to ważne elementy projektu Kobusińskiego. Autor w nowym cyklu opiera swój język obrazu na kontrastach między subtelnością, a ekspresją.
 
Wystawa Kobusińskiego ukazuje intymne portrety kobiet. Fotograf zaprasza bohaterki zdjęć do swojego świata kontrastów - światłocieni. Projekt zrealizowano w specjalnie zaaranżowanym podwodnym studiu. Ekspozycja to seria wielkoformatowych fotografii powstałych z połączenia różnorodnych technik fotograficznych, między innymi klasycznych materiałów analogowych. Barwne i czarno-białe obrazy, magiczne światło, unikalna plastyka i emocje - to środki, które autor wykorzystał, by zabrać nas w niezwykły i pełen emocji/wrażliwości świat cyklu “Intymność”.

O autorze
 
Szymon Kobusinski jest absolwentem łódzkiej Filmówki, nauczycielem i mentorem dla kolejnych pokoleń fotografów.
Zrealizował wiele unikalnych projektów fotograficznych, pokazywanych na prestiżowych wystawach. Do najważniejszych należą: “Inny Świat” w Teatrze Narodowym, “Światło Życia” w Teatrze Wielkim, czy “Ocalić od zapomnienia” w Ambasadzie RP w Londynie.
Sesje zdjęciowe to dla niego okazja do poznania ludzi, ich historii, często tajemnic. To czas niezwykłych spotkań z wielkimi osobowościami, tj. Danuta Szaflarska, Roman Polański, czy Prezydent Ryszard Kaczorowski.
 
Fotografię dzieli głównie między portret i zdjęcia podwodne. Te ostatnie coraz częściej łączy również z realizacją projektów filmowych. Za film "Metamorphosis" otrzymał II nagrodę na konkursie International Photography Awards #2014 - to jedno z najcenniejszych trofeów fotograficznych.
Film został też doceniony i nominowany do wielu innych nagród, w tym do tytułu Moving Images Photographer of the Year w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie - Lucie Awards. Na uroczystej gali w nowojorskiej Carnegie Hall autor miał przyjemność poznać osobowości, które od lat uznawał za autorytety.
 
W 2009 roku stworzył przestrzeń kreatywną, w której działa i gości wielu innych twórców - Studio Bank.
Nie przestaje szukać nowych środków wyrazu i odkrywać na nowo tych, które zbudowały jego pozycję. Najnowszy projekt Kobusińskiego to właśnie cykl zdjęć „INTYMNOŚĆ".

Partnerzy

PANELIŚCI

   
 
zobacz wszystkich

INTYMNOŚĆ

Podczas MP Power Day odbędzie się
wernisaż zdjęć Szymona Kobusińskiego

Więcej informacji